História

Expendables

  • Za začiatok aliancie Expendables môžeme označiť leto roku 2012 kedy GoodgameEmpire začala hrávať väčšina jej zakladajúcich členov. Títo hráči sa zoskupili v aliancii Combat18 ktorá v tom čase zaznamenávala svoj najväčší rozkvet a postupne sa spoločnými silami vypracovali na bojovníkov s ktorými bolo treba počítať. Po nešťastnom rozpade aliancie Combat18 niekedy v novembri 2012 sa rozhodla skupina jej členov v zložení .lulu., kwasal, Surehand, cacinka88 a jjshocker založiť novú alianciu pod menom Expendables. Zvyšní členovia sa rozpŕchli po iných alianciách prípadne skončili s hrou natrvalo. V tomto období čelili všetci členovia rozsiahlym útokom celého okolia. Počet členov sa však radikálne zvyšoval až zastal kdesi na čísle 23 čím sa aliancia prakticky dostala na úroveň svojich susedov. Za všetkých ktorí sa v tomto období pridali treba spomenúť hráčov ako seko, danoruman1996, Janco75 či lordkubo, ktorí predstavovali a väčšina z nich dodnes predstavuje kostru našej aliancie.
  •  Ako už býva zvykom po období prosperity prišli aj horšie časy. Nad všetkými nezmyselnými konfliktami ale vyčnieva konflikt s alianciou Art of War II, ktorej početné útoky takmer znamenali absolútny koniec Expendables. V rozhodujúcej chvíli sa však všetci zomkli a v spoločnej obrane porazili za noc útočné armády Art of War II a vydobyli si tým prímerie. Špeciálne poďakovanie za priklonenie sa k vzájomnej dohode patrí vtedajšej generálke a dnešnej vodkyni Art of War II tizziana26 a generálom legionar3 a Rojko, ktorých jednanie každodenne prispieva k dobrému spolužitiu našich dvoch aliancii.
  • V čase novozískaného prímeria sa rozvoj aliancie podarilo znova naštartovať. Bývalý generál nicitel69 založil sesterskú alianciu EQUES IGNIS.  Táto aliancia predstavovala dlhé mesiace kľúčového spojenca Expendables a jej členovia predstavovali jazýček na váhach v mnohých zložitých situáciách. Tak sa začala písať história Spoločenstva dvoch aliancii – Expendables a EQUES IGNIS.
  • Postupne však problémy začali mať aj spojenci. Po rozsiahlych akciách aliancie Johaniti sa bohužiaľ začali odpočítavať  posledné dni bývalého vedenia aliancie Castle Strike. Ukončením činnosti vodcu aliancie menom kuric3 sa na čelo aliancie dostal hráč kolii, ktorý sa na odporúčanie bývalého vedenia rozhodol spojiť naše 2 aliancie do jednej, ktorá by predstavovala väčšiu silu a mohla konkurovať aj omnoho silnejším celkom. Tak sa aj stalo a väčšina členov aliancie Castle Strike prešla niekedy na prelome mája a júna 2013 pod krídla Expendables čím sa aliancia rozrástla na viac ako 30 členov.
  • Týmto krokom sa prakticky začala písať nová éra našej aliancie s mnohými spojenectvami mnohými vojnami ale hlavne s dobrou partiou a súdržnosťou, ktorá zdobí naše meno dodnes.
  • Počas mnohých mesiacov našej existencie sa u nás vystriedalo množstvo hráčov, ktorí predstavovali alebo dodnes predstavujú absolútnu elitu na slovenskom serveri. Naše špeciálne poďakovanie za pomoc v akejkoľvek forme patrí týmto hráčom: dago, buldog23, Amon-ko, stefam, Ivan Rehák, magdah, nicitel69, Lord KUKO, Breke, lilinka310, kuric3, somebodysthere, Wampire22, GreatMano, Siara, Michal Migala a mnohým ďalším. Osobné poďakovanie vodcu patrí všetkým členom,či už  súčasným alebo bývalým pretože len spolu sme Expendables.

Nech „Šťastie praje statočným“.

jjshocker

Castle strike

  • Ako a kedy táto aliancia vznikla sa už asi len ťažko dozvieme. Predpokladom je začiatok roku 2012. Zakladateľom tejto aliancie bol hráč Kuric3. Postupom času si naberal generálov mservis, Gajdy a wendelin. Aliancia sa stávala schopnejšou a hráč mservis sa dostal do popredných priečok v hodnotení jednotlivcov, v istom čase zastával prvú priečku. Najväčší rozmach nastal pri nešťastnom rozpade aliancie KSK-SR, odkiaľ väčšina hráčov prestúpilo do Castle strike. Rozpad KSK-SR zapríčinila Art of War II a rozpor vtedajších vodcov oboch aliancií Kakadu a Stafator. Po boji alebo skôr po masakre hráčov KSK-SR a po strate základní vodca Kakadu a generál Aro znechutení končia s hrou. Kakadu-ov hrad postupom času zmizol z mapy. Arov sa však zachoval a za svoj si ho zobral hráč sipendo. Aliancia KSK-SR zanikla.
  • Kde jeden padne druhý povstane. Platí to aj v tomto prípade. Castle strike sa stal vo svojom okolí silnou alianciou. Počet členov sa pohyboval okolo 23. Bolo to jeho najsilnejšie obdobie. Postupom času sa však prihodilo niečo nečakané. V tom čase prvá aliancia v rebríčku Johaniti, spustila masívny niekoľko dňový útok na Castle strike. Samozrejme takej presile sa nemohli ubrániť. Dôvodom bol mservisov opakovaný útok v časoch tieňovej úlohy na jednotlivca od Johanitov. Čo sa dalo robiť. Vodca a jeho generáli postupne končili s hrou. Ja osobne si myslím, že táto drvivá porážka bola dôvodom ich odchodu.
  • Dočasným vodcom sa stal hráč kolii. Po dohode s členmi aliancie a po ponuke od aliancie Expendables sa rozhodli prestúpiť k nim. Celý zvyšok Castle strike sa teda presunul pod krídla Expendables. Prestup sa datuje na máj-jún 2013. Hrady mservis a wendelin boli v správe iných hráčov a z aliancie sa stala akadémia. Zasa trošku poskočíme a pod vedením mservisa s novým hráčom začína aliancia znovu prosperovať. Postupom času však nastali ďalšie zmeny a vodcovia aliancie prestupujú znova do Expendables. Marec 2014. Postupne prestúpili ďalší hráči a Castle strike je pod vedením hráča Wendelina. Ďalší osud tejto aliancie už nie je pod mojimi krídlami a tak je toto posledná veta ohľadom CS aj keď aliancia ešte nepovedala svoje posledné slovo.

kolii

knight