Aliančné mesto

Dobiť prázdne aliančné mesto nie je žiadna sranda ale nie je to ani najťažšia vec na svete. Horšie je mesto dobiť keď je v správe už dákej aliancie. Samozrejme aliancia, ktorá vlastní aj mesto určite patrí medzi top a už len zaútočiť naň vyžaduje veľa odvahy. Z tohoto dôvodu väčšinu čašu bude vlastniť aliančné mesto veľmi dlho stále tá istá aliancia. Moc toho nie je popísaného o meste a možno ani nie je viac čo písať. Poďme sa naň teda pozrieť.

Aliancne mesto

Pár základných poznatkov:

  • Počet aliančných miest sa objavuje na mape podľa počtu hráčov. Čím je ich viac. tým je viac miest.
  • Obsadzuje sa ako základňa, dobýjaním.
  • V základnom stave (opustenom) má hradnú vežu, bránu, múr a veže maximálne rozšírené. Inak je prázdne. Má zhruba 2000 vojakov kráľovskej stráže ( obranných).
  • V meste sa neprodukujú žiadne zdroje okrem jedla. Všetky zdroje k výstavbe sa musia naposielať.
  • S Aliančným mestom môže manipulovať iba hráč, ktorý ho dobil. Zobrazí sa u neho ako 4. základňa. Ak tento hráč opustí alianciu, aliancia stratí všetky výhody, ktoré toto mesto poskytuje.
  • Na udržanie aliančného mesta treba aj väčšie množstvo rubínov.
  • Aliančné mestá sa  nachádzajú v každom svete.

Špeciálne budovy v meste:

V aliančnom mesta sa nachádzajú dve špeciálne budovy.

  • Kráľovský sklad
  • Palác
aliancne mesto - kralovsky sklad
aliancne mesto - uvod

Neviem koľko stojí kráľovský sklad ale dokáže udržať v sebe 1 160 000 surovín. Bez neho sa Palác nedá postaviť. Palác stoji 1 000 000 z každej suroviny a po jeho dokončení umožňuje verbovať v kasárňach každého hráča aliancie vojakov kráľovskej stráže (zelené kráľovstvo). Verbovanie príslušných vojakov (odpadlíkov) na zime, piesku a štítoch je o 98% lacnejšie  ako pri výmene s opravenou dedinkou pri hrade.

aliancne mesto - verbovanie
aliancne mesto - verbovanie2

Budeme radi ak sa podelíte o svoje poznatky k aliančnému mestu.

Galéria:

aliancne mesto - hrad  aliancne mesto - mapa  príklad útoku na aliančné mesto 1  utok - aliancne mesto

 spracoval: kolii

One comment to Aliančné mesto

Napíšte odpoveď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>